Takı ve Aksesuar Blog Yazıları

 • Mayıs 26, 2023

  Günümüzde bir hayli sevilerek kullanılan gümüş kolyeler, bir süre sonra kararabiliyorlar. Kolyelerin sararması da ilk günkü ışıltısını kaybetmesine neden oluyor. Bu durumun önüne geçebilmek adına da gümüş kolye nasıl parlatılır sorusu soruluyor. Sorulan sorulara cevap niteliği taşıyan birçok farklı yöntemin olduğunu söylemek de mümkün. Yani gümüş kolyelerinizi ilk günkü parlaklığına kavuşturabilirsiniz. Bu noktada unutmamanız gerekenlerden biriyse gümüş kolyelerin bakıma ihtiyacının olduğudur. Gümüş kolyeler, iyi ve özenli bir bakım alırsa o zaman uzun süre boyunca kararma yapmaz. Bu da her zaman göz alıcı bir ışıltısının olacağı anlamına gelir. 

  Gümüş Takı
 • Nisan 27, 2023

  Gümüş takılar eskiden olduğu gibi günümüzde de sıkça kullanılmaya devam ediyor. Birçok kadının en sevdiği takılar da gümüşlerden oluşuyor. Hatta en çok gümüş takılar kullanılıyor. Hal böyle olunca da gümüş takıların nasıl kullanılması gerektiği, nasıl muhafaza edileceği araştırılıyor. Bu durumda da elbette ki dikkat edilmesi gerekenler mevcut. Çünkü gümüş takılar sıkça kullanıldığında ve havayla temas ettiğinde kararıyor. Bu de fiziksel bir değişimin meydana gelmesine neden oluyor. Gözle görünen bir değişimin ortaya çıkması da kararmanın yaşanmasına neden oluyor. Peki, gümüş takıların kararmaması ve uzun süre kullanılması için yapılması gerekenlerden haberdar mısınız? Yazımızda öne çıkan bazı muhafaza yöntemlerine yer verdik. Okumaya devam ederek detaylara ulaşabilirsiniz.Gümüş takılar eskiden olduğu gibi günümüzde de sıkça kullanılmaya devam ediyor. Birçok kadının en sevdiği takılar da gümüşlerden oluşuyor. Hatta en çok gümüş takılar kullanılıyor. Hal böyle olunca da gümüş takıların nasıl kullanılması gerektiği, nasıl muhafaza edileceği araştırılıyor. Bu durumda da elbette ki dikkat edilmesi gerekenler mevcut. Çünkü gümüş takılar sıkça kullanıldığında ve havayla temas ettiğinde kararıyor. Bu de fiziksel bir değişimin meydana gelmesine neden oluyor. Gözle görünen bir değişimin ortaya çıkması da kararmanın yaşanmasına neden oluyor. Peki, gümüş takıların kararmaması ve uzun süre kullanılması için yapılması gerekenlerden haberdar mısınız? Yazımızda öne çıkan bazı muhafaza yöntemlerine yer verdik. Okumaya devam ederek detaylara ulaşabilirsiniz.

  Gümüş Takı
 • Nisan 24, 2023

  Gümüş takılar uzun süreli kullanımlardan kaynaklı olarak kararabilmektedir. Buna neden olan durumlarsa nem ve ter teması olarak tanımlanmaktadır. Gümüşlerin kararması kullanıma bağlı olarak oldukça normaldir. Gümüş takılar karardıkları zaman da nasıl parlatılacakları merak edilmektedir. Bu yüzden sıklıkla gümüş takı nasıl parlatılır şeklinde araştırmalar yapılmaktadır. Gümüş takıların parlatılması noktasında özel gümüş takı temizleyici solüsyonlardan destek alınmaktadır. Bu sayede daha güvenli bir şekilde istenilen parlaklığın elde edilmesi mümkündür. İlk günkü parlaklığın var olmasında da özellikle bilinçli olarak kullanılan yöntemler çok daha doğru kabul edilmektedir. Böylece gümüş kolye ve gümüş bileklik gibi takılarda bulunan kararmalar hızlı bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır. Aradığınız bu solüsyonlara da mağazalardan ve kuyumculardan ulaşabilmeniz mümkündür. Ancak gümüş temizleme solüsyonlarına ulaşamıyorsanız o zaman evde gümüş kolye nasıl temizlenir sorusuna cevap bulmalısınız. Yazımız içerisinde bu soruya da cevap verdik. Dilerseniz okumaya devam edebilirsiniz.

  Gümüş Takı
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR