Takı ve Aksesuar Blog Yazıları

 • Ağustos 25, 2023

  Doğal taşlar, geçmişten günümüze kadar taşınan kıymetli madenler insan sağlığı üzerinde olumlu etkiler barındırmaktadır. Altın, gümüş gibi madenler, doğanın en kıymetli parçalarındandır. Bunların yanı sıra gümüşün insan sağlığına da pek çok katkısının olduğu anlaşılmaktadır. Gümüş yüzlerce yıldır kullanılmaya devam edilmektedir. Görünümü, insan sağlığı üzerindeki olumlu etkileri gibi birçok detay hemen her kültürde önemli bir yer tutmasının temel nedenidir.

  Gümüş Takı
 • Temmuz 28, 2023

  Pek çok kişinin sorduğu sorulardan birisi yüzük ölçüsünün nasıl alınacağıdır. Çünkü yüzük ölçüsünün doğru bir şekilde alınması için işlemi tam olarak nasıl yapacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Bu yüzden de en doğru işlemi yapabilmek için uygun yöntemi kullandığınızdan emin olmalısınız. Evlenme sürecinde de özellikle çok önemli olan yüzük konusunda yüzüğünüzün parmağınıza tam olması bir gerekliliktir.

  Gümüş Takı
 • Haziran 23, 2023

  Mücevherler ve takılar içerisinde en çok tercih edilen gümüş olarak bilinir. Gümüş ayarı da genel olarak 925 olarak yer alır. 925 ayar gümüş ise “sterling silver” olarak isimlendirilmektedir. İçerisinde %92,5 oranında gümüş olmasının yanında %7,5 oranında bakar yer almaktadır. Genel olarak bu gümüş ayarının kullanılıyor olmasının yanı sıra bazı Avrupa ülkelerinde uygun görülen ayar farklıdır. Mücevher yapımında kullanılan gümüş ayarı 950 ile 800 aralığında değişkenlik göstermektedir.

  Gümüş Takı
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR